MEGAPENSJA.PL

Mega Pensja - zarabianie w internecie

Pogoda

sobota, 17 września 2011

INSTALACJE SANITARNE - CZYM TO SIĘ JE ?

Instalacje sanitarne w nowym domu

Trudno wyobrazić sobie dom bez dostępu do bieżącej wody i kanalizacji. Potrzebujemy tych mediów by spełniać swoje podstawowe potrzeby życiowe. Zwykle zanim jeszcze wbijemy pierwszą łopatę pod budowę nowego domu, powinniśmy skontaktować się z lokalnym przedsiębiorstwem odpowiedzialnym za doprowadzenie tych przyłączy do nowych budynków. ...

Autorem artykułu jest Bartosz Gadomski

Podłączenie wody czy kanalizacji nie zawsze jest łatwe – jeśli budujemy dom oddalony od innych, możemy spotkać się z sytuacją, w której przedsiębiorstwo wodociągowe zażąda od nas doprowadzania rur na własny koszt. Często jest to spory wydatek, dlatego też jeszcze na etapie planowania budowy nowego domu warto dowiedzieć się, czy nie będziemy mieli z tym problemu.

Oprócz samego doprowadzenia przyłączy do domu musimy zadbać o odpowiednie instalacje w budynku. Wykonanie ich warto powierzyć specjalistycznej firmie, od której uzyskamy gwarancje poprawnego funkcjonowania instalacji przez długie lata. Najczęściej spotykanymi problemami z niepoprawnie wykonaną instalacją jest np. zbyt niskie ciśnienie wody, gdy odkręconych jest jednocześnie kilka kranów, problemy z ciepłą wodą czy częste wybijanie kanalizacji.

Są to bardzo uciążliwe problemy, a gdy wydaje się duże pieniądze na nowy dom, oczekujemy poprawnego funkcjonowania wszystkich instalacji. Budując nowy dom w województwie podkarpackim warto skorzystać z usług firmy wykonującej instalacje sanitarne. Robocizna dla takiej firmy może być wydatkiem na poziomie kilku czy kilkunastu tysięcy złotych, jednak przy całkowitym koszcie budowy domu są to relatywnie niewielkie pieniądze i warto w ten sposób zapewnić sobie długie funkcjonowanie instalacji sanitarnych.

Wybierając firmę, której powierzymy wykonanie instalacji sanitarnych w naszym nowo budowanym domu warto przeprowadzić coś na kształt przetargu. Dobrze jest przesłać zapytanie do kilku czy nawet kilkunastu firm z prośbą o ofertę. Otrzymane wyceny możemy ze sobą porównać pod kątem ceny, jak i wielkości firmy i opinii na jej temat, które znajdziemy np. w internecie.

Oprócz samego położenia rur w domu doprowadzających ciepłą i zimną wodę, firma której zdecydowaliśmy się zlecić wykonanie instalacji sanitarnych powinna zająć się także montażem bojlera na ciepłą wodę, liczników i – jeśli posiada odpowiednie kwalifikacje – instalacji przeciwpożarowych. Kompleksowe wykonanie wszystkich instalacji będzie miało wiele korzyści w przyszłości: gdyby bowiem jeden z elementów uległ awarii, reklamację zgłosimy jednej firmie, która nie będzie mogła stwierdzić, że to wina innego wykonawcy.

Podczas budowy domu mamy kontakt z wieloma firmami budowlanymi, staramy się wybierać jak najkorzystniejszą ofertę, zlecać prace profesjonalistom. Nie zawsze powinniśmy kierować się ceną – najtańsze usługi niekoniecznie są najgorsze, ale jednocześnie najdroższa firma nie musi być najlepszą. Nie mamy wielu możliwości sprawdzenia profesjonalizmu firmy, a opinie w internecie nie zawsze są obiektywne. Dlatego też popularne jest powiedzenie, że pierwszy dom budujemy dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla samego siebie.

autor: Bartosz Gadomski

instalacje sanitarne Rzeszów

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

ważne informacje, sprawdź tutaj : SPOSOBY NA ŚCIEKI - KANALIZACJA

A JAK BYŁO U NAS ?

Jeśli chodzi o nasz nowy dom, to mieliśmy szczęście bo działka była już częściowo uzbrojona, tzn. przebiegała przez nią linia energetyczna oraz sieć kanalizacji sanitarnej, więc kwestia wykonania przyłączy to byłą tylko kwestia załatwienia formalności ( czyt. trochę papierkowej roboty). Gorzej z wodą gdyż główny wodociąg biegł przy głównej ulicy i trzeba było ciągnąć rury z wodą już trochę większy odcinek. Oczywiście na przyłącze wody i kanalizacji należało zlecić wykonanie projektu przyłączy, który to podlegał opiniowaniu przez dostawcę w/w mediów. Gazu nie podłączaliśmy, bo mimo, że sieć gazowa biegła podobnie jak wodociągowa, to kwestie formalne niestety w tym przypadku przyłącza to już o wiele dłuższy termin realizacji.

Nasz nowy dom wyposażony jest w ogrzewanie podłogowe we wszystkich pokojach. Z termostatem w każdym pomieszczeniu jako osobnym obwodzie umożliwiającym regulację za pomocą siłownika elektrycznego zamontowanego na rozdzielaczu dla każdego obwodu grzejnego osobno. (takie szczegóły techniczne nie każdego interesują, gdyż są do tego firmy specjalistyczne, które się na tym znają i to one odpowiadają, aby klient był jak najbardziej usatysfakcjonowany). Poza tym mamy grzejniki zamontowane w łazience - drabinkowy do suszenia ręczników, na strychu i w garażu. Choć na temat tego ostatniego czytałem różne opinie. Ostatecznie może być w ogóle nie włączany, gdyż posiada zawór termostatyczny, a garaż także jest ocieplany.

Grzejnik w łazience to dobra sprawa, gdyż robi się ciepło w tym pomieszczeniu o wiele szybciej niż w pokojach, a poza tym służy do suszenia ręczników, co jest bardzo przydatne w celu uniknięcia nadmiernej wilgoci.

W kwestii czy ogrzewanie tradycyjne grzejnikowe jest lepsze od "podłogówki" i odwrotnie, zapraszam do polemiki i komentarzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz